שימור דם טבורי

יש לכם הזדמנות חד פעמית להעניק למשפחתכם בטחון ביולוגי גנטי - התקשרו עכשיו.

השתלת דם טבורי שיפרה מצבו של תינוק שסבל מפגיעה מוחית

במחקר שהוצג לאחרונה בפלורידה, רופאים ביצעו השתלות של תאי גזע מדם טבורי ממקור עצמי (אוטולוגי) בילד כבן 16 חודשים, ע"י סדרה של זריקות לאורך 3 חודשים. מטרת הטיפול היתה לנסות ולשפר את מצבו של הילד, שסבל מפגיעה מוחית חמורה כתוצאה מאי ספיקת חמצן.

ד"ר כריסטינה דומנסקה-ג'אניק מסבירה- מצב של אי ספיקת חמצן הינו אחד המצבים החמורים ביותר הקיימים בילדים. במקרים אלו רקמות המוח נפגעות בצורה חמורה וישנו איבוד תאים המוביל לבעיות נוירולוגיות חמורות ומתמשכות. לדבריה, הושתלו תאי נויירונים ממקור דם טבורי עצמי בילד,  ע"י הזרקות חוזרות ונשנות לחללים צידיים בהמיספרה. עוד מוסיפה ד"ר דומנסקה-ג'אניק, כי המחקר מראה שהשתלה עצמית של תאים נקלטת היטב ע"י רקמות הגוף והיא בטוחה לישום.

מעקב באמצעות MRI הראה כי התאים המושתלים שרדו במקום ההשתלה יותר מארבעה חודשים. לאחר כחצי שנה, הילד הראה שיפור במצבו לאחר שהיה מוגדר כצמח. למעשה, קבע צוות החוקרים כי ההגדרה "צמח" אינה מתאימה יותר לתאור מצבו של הילד. הוא החל להגיב למשמע קולה של אמו, ונצפתה ירידה של כ-50% בהתקפים שהוא חווה.

למרות השיפור במצבו של הילד כפי שנצפה ע"י רופאיו והוריו, מחקר יחיד אינו מספיק כדי להצביע על יעילות הטיפול, ויש צורך בביצוע מחקרים נוספים.

אומר ד"ר פול סנברג, מנהל בכיר באוניברסיטת דרום פלורידה: "הצעד הראשון שנעשה בהשתלה אוטולוגית (עצמית) של תאי גזע כטיפול לטיפול בניוון של רקמת המוח, מהווה נקודת פתיחה טובה למחקרים נוספים. כמובן, יש צורך במחקרים נוספים בהיקף נרחב יותר על מנת לאשר את יעילות הטיפול".

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2010-12/ctco-cbc122210.php

 

השאר פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


קריוסייב ישראל
כתובת משרדנו
אזור התעשייה פולג, נתניה 4250420
ת.ד. 8264
מוקד טלפוני
09-9519595 , זמין 24 שעות ביממה
דוא"ל
info@cci.co.il
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות