שימור דם טבורי

יש לכם הזדמנות חד פעמית להעניק למשפחתכם בטחון ביולוגי גנטי - התקשרו עכשיו.

תאי גזע מדם טבורי נמצאו כבעלי יכולת להגביר את השרידות

מחקרי תרביות תאים שבחנו את פעילותם של תאי גזע ממקור דם טבורי הומאני במודלים ניסויים הקשורים בהזדקנות של מערכת העצבים המרכזית (CNS), פציעות ומחלות, הראו כי תאי הגזע יוצרים אפקט "הזנה" אשר הגביר את כושר ההישרדות וכן את ההבשלה של נוירונים היפוקמפיים אשר נקצרו מתאים אנימליים צעירים ובוגרים.
"ככל שאנו מזדקנים, התפקוד הקוגנטיבי שלנו נוטה להדרדר", אומרת פרופ' אליסון וילינג, חוקרת מהמחלקה לנוירוכירורגיה ולשיקום המח באוניברסיטת דרום פלורידה, ומובילת המחקר הנוכחי העוסק בהזדקנות ומחלות. "שינויים בתפקוד הקוגנטיבי מלווים שינויים בהיפוקמפוס, אזור במח האחראי על הזיכרון לטווח הארוך ועל תפקודים נוספים. זהו אזור במוח שהינו בין הראשונים שתפקודם נפגע ממחלות כגון אלצהיימר".
לפי פרופ' וילינג, שינויים אלו מובילים לשבץ ולדימנציה (שיטיון) אצל האוכלוסיות המבוגרות כאשר תאי הנוירונים הופכים פגיעים יותר. תאי גזע ממקור דם טבורי נחקרים כמקור אלטרנטיבי לתאי גזע שמסוגלים לטפל במגוון רחב של מחלות ומצבים קליניים חמורים, ונשאלת השאלה כיצד ניתן יהיה לנצל תאים אלו לטפל בתהליכי ההזדקנות של תאי המוח, והמחלות הנגרמות מכך.
חשוב להבין כיצד ניתן לבצע מניפולציה על התאים כך שיסייעו ויתמכו בתפקודי ההיפוקמפוס. מחקר זה נועד לבחון את הפוטנציאל של תאי הגזע לגרום לשגשוג התאים ולהגביר את השרידות של תאי המוח הנבדקים, שנלקחו מחיות מעבדה מבוגרות.
המחקר הראה, שלא רק שתאי הגזע הגנו על הנוירונים ההיפוקמפים של חיות מעבדה צעירות ובוגרות, אלא אפילו עודדו גדילה של דנטריטים (שלוחות המסתעפות מהנוירון ואחראיות להעברת סיגנלים) והשרו שגשוג של הנוירונים ההיפוקמפים. ההבדל בין התרביות שטופלו ע"י תאי גזע לבין התרביות שלא טופלו, היה הרבה יותר דרמטי בתרבות שנלקחו מחיות מעבדה מזדקנות. החוקרים אף משערים שהצליחו לראות גדילה של סינפסות בתרבית.
לדברי ד"ר ג'ון סלדק, פרופסור לנוירולוגיה באוניברסיטה לרפואה של קולורדו, מחקר זה עשוי לתרום לשימושים עתידיים בתאי גזע לטיפולים שיקומיים. לתוצאות המחקר עשויות להיות השלכות על טיפולים במחלות כגון אלצהיימר, ALS, ופרקינסון.

http://www.sciencedaily.com/releases/2010/12/101214142741.htm

 

השאר פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


קריוסייב ישראל
כתובת משרדנו
אזור התעשייה פולג, נתניה 4250420
ת.ד. 8264
מוקד טלפוני
09-9519595 , זמין 24 שעות ביממה
דוא"ל
info@cci.co.il
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות