שימור דם טבורי

יש לכם הזדמנות חד פעמית להעניק למשפחתכם בטחון ביולוגי גנטי - התקשרו עכשיו.

חייו של דבון ניצלו בזכות אחותו

זהו סיפורו של דבון, שחייו ניצלו בזכות השתלת תאי גזע ממקור דם טבורי שנאספו בלידתה של אחותו. מספרת אימו:"דבון נולד בחודש דצמבר 2003. בגיל שנתיים לקחנו אותו לרופא המשפחה, לביצוע של בדיקה שגרתית. כשהקשיב הרופא לליבו של דבון, התעורר בו החשד שדבון סובל מרשרוש בלב. הוא הפנה אותנו לראות רופא ילדים ושלח אותנו לבצע לדבון בדיקות דם. התוצאות שהתקבלו היו חריגות מאוד, ובשל כך נשלחנו בבהילות לבית החולים לילדים שבעיר מקמאסטר. עם ספירת טסיות שעמדה על 6 (כשהטווח הנורמאלי הוא בין 150-400) דבון היה זקוק נואשות להשתלת תאי דם.

מדבון נלקחה ביופסיה של מח עצם לאבחן את מצבו. עוד לפני שחזרו התוצאות הרופאים כבר אמרו שכנראה מדובר בלויקמיה או מקרה של אנמיה א-פלסטית. כשהגיעו התוצאות והתברר שלא מדובר באף אחד מהמקרים הללו, התוצאות נשלחה לבית חולים בבוסטון, אשר עובדים בשיתוף עם בית החולים שבעיר מקמאסטר. דבון אובחן לבסוף כחולה בדיספלסיה מיאלואידית, מחלה אשר גורמת למח העצם לייצר תאי דם אבנורמאליים אשר נהרסים עוד לפני שהם מגיעים למערכת הדם. בידיעה שאין שום תרופה למחלה הזו, האופציה היחידה לטיפול היתה השתלת תאי גזע. בזמן החיפושים אחר תורם מתאים, דבון קיבל עירויי דם קבועים במטרה לתחזק את אספקת הדם לגופו. בנתיים אף תרומה של מח עצם או דם טבורי לא נמצאה מתאימה לדבון. למזלנו, ציפינו ללידת בתנו בתוך חודשיים, והחלטנו לבצע איסוף ושימור דם טבורי בלידתה. שמענו על הנושא של שימור דם טבורי בעיקר דרך הטלויזיה, וידענו שתרומה מאח היא בעלת הסיכוי הטוב ביותר להתאמה לדבון (סיכוי של 1:4). ב-30 למרץ 2006, נולדה אחותו של דבון, אליסון, ולאחר לידתה נאסף הדם הטבורי.

אליסון נמצאה בעלת התאמה גנטית כמעט מושלמת לדבון, והרופאים חשבו ששימוש בדגימה יתן לדבון את הסיכוי הטוב ביותר להחלים. ב-17 לאוגוסט 2006 בוצעה ההשתלה. לשתל לקח כ-23 ימים להקלט, ודבון נשאר כשבעה שבועות בבידוד בבית החולים. החודשים שבאו לאחר מכן היו קשים מאוד, היות ודבון פיתח מערכת חיסונית חדשה לגמרי, שהיתה חלשה מאוד בהתחלה, ולכן היה חשוף מאוד לוירוסים וחיידקים. לכן לא הורשנו להביא מבקרים הביתה בכל התקופה. לחץ הדם של דבון נבדק על בסיס יומיומי, והא לקח תרופות רבות. בתקופה זו הוא היה חלש מאוד ואף איבד יכולות מוטוריות רבות.

כיום, כשלוש שנים אחרי ההשתלה, מצבו של דבון מצויין, והוא נבדק בכל חצי שנה. לאחרונה נולדה בתנו השלישית, וכמובן שגם את הדם הטבורי שלה שמרנו לאחר לידתה."

 

http://www.insception.com/devons-story

השאר פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


קריוסייב ישראל
כתובת משרדנו
אזור התעשייה פולג, נתניה 4250420
ת.ד. 8264
מוקד טלפוני
09-9519595 , זמין 24 שעות ביממה
דוא"ל
info@cci.co.il
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות