שימור דם טבורי

יש לכם הזדמנות חד פעמית להעניק למשפחתכם בטחון ביולוגי גנטי - התקשרו עכשיו.

יצירת מאגר תורמי תאי גזע בקרב הקהילה היהודית

זה יכול לקרות בכל מקום ובכל זמן - לכל אחד.

 עפ"י הסטטיסטיקות, מאובחנים מדי שנה בארה"ב עשרות אלפי מקרים של לויקמיה (סרטן הדם) אשר מביאים למותם של כ- 20,000 אנשים. עם זאת, אחוזי ההישרדות עלו באופן חד במהלך ארבעת העשורים האחרונים הודות להשתלת תאי גזע ממקור מח עצם ותאי גזע ממקור דם טבורי. כל מקרה מחלה מעורר סערה כאשר חברים, בני משפחה ואנשים נוספים נאבקים כדי למצוא התאמה מתוך מאגר של תורמים פוטנציאליים.

דגימה מתאימה עשויה להמצא בכל מקום- ולעיתים אפילו מתורם במדינה אחרת, אך לא תמיד יש הצלחה במציאת תורם מתאים. לורה כץ החלה ליצור מאגר תורמים פוטנציאליים של מח עצם אשר החל לפעול בתחילת חודש מרץ, זמן קצר לאחר שגילתה שחברתה הטובה, מרלה גילסון, המנהלת הקודמת של השדולה למען ארגון 'הדסה', למדה שהיא סובלת מצורה אלימה של לויקמיה חריפה.

למעשה, מטרת החיפוש הינה לסייע לא רק מרלה גילסון, אלא לכלל חולי הלויקמיה באמצעות הגברת המודעות בנושא. החיפוש אחר תורם לא יכול להסתכם במאמץ אקראי המתחיל במשבר של אדם אחד. יצירת המאגר חייבת להיעשות באופן שיטתי , באמצעות קמפיין ממושך, על מנת להגיע לכל הקהילה היהודית.

המאגר שלורה מסייעת ביצירתו, מתמקד באיתור תורמים יהודיים, היות וקיים סיכוי גדול יותר להתאמה בקרב אנשים מאותן קבוצות אתניות או עדות מסויימות – לדוגמה יהודים ספרדים או אשכנזים.  התקווה היא שהמאגר יוכל לסייע ליהודים בכל רחבי העולם.

 

http://washingtonjewishweek.com/main.asp?SectionID=4&SubSectionID=4&ArticleID=14712

השאר פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


קריוסייב ישראל
כתובת משרדנו
אזור התעשייה פולג, נתניה 4250420
ת.ד. 8264
מוקד טלפוני
09-9519595 , זמין 24 שעות ביממה
דוא"ל
info@cci.co.il
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות