שימור דם טבורי

יש לכם הזדמנות חד פעמית להעניק למשפחתכם בטחון ביולוגי גנטי - התקשרו עכשיו.

הסיפור של ליליאן: שיתוק מוחין טופל באמצעות תאי גזע ממקור דם טבורי

המאמר שלפנינו מביא את סיפורם המופלא והמפתיע של קאלה, ברנדון ובתם הפעוטה.עבור קאלה וברנדון, הכל החל כאשר קאלה הייתה בחודש השישי להריון, והיתה מעורבת בתאונת דרכים עם משאית. בגלל התאונה נגרמו לה שברים באזור אגן הירכיים, הע?צ?ה, והעצמות שברגליה. באורח פלא, האם והתינוקת שרדו את התאונה. קאלה עברה טיפולים וניתוחים, ולמרות צירים שנמשכו שבועות, הצליחה לסיים את ההריון כולו, וילדה את בתה ליליאן לעבור בניתוח קיסרי.

כמתנה ללידה, הפתיע אותם אביו של ברנדון, בכך שמימן עבורם את שימור הדם הטבורי של ליליאן. כתוצאה מהטראומה שנגרמה לה עוד בטרם לידתה,, אובחנה ליליאן סמוך ללידתה כסובלת משיתוק מוחין, אשר מגביל את יכולת התנועה של גופה של ליליאן, ביחוד בצידו הימני של גופה. קאלה וברנדון הקדישו את כל זמנם לסייע לליליאן להתחזק, ולהגדיל את יכולת התנועה שלה, אך בו בזמן חיפשו אחר פיתרון אחר שיוכל לסייע לה ללכת.

כשהגיעה ליליאן לגיל 15 חודשים, הופתעו לגלות כי יתכן שהדם הטבורי שנאסף בלידתה של ליליאן הוא הפתרון אותו חיפשו- זאת על בסיס מחקר שנערך באוניברסיטת דיוק - שם טופלו ילדים הסובלים משיתוק מוחין באמצעות תאי גזע עצמיים. ליליאן הוכנסה לקבוצת המחקר בנושא, ובמרץ 2009 עברה השתלת תאי גזע עצמית.

צוות המחקר הזהיר את הוריה של ליליאן לא לצפות לשיפור משמעותי בטרם יעברו לפחות 6 חודשים ממועד ההשתלה, אך נכונה להם הפתעה. כבר לאחר ארבעה ימים, ליליאן החלה לגעת בפניה באמצעות ידה הימנית, לראשונה בחייה. כשבועיים לאחר ההשתלה, החלה ליליאן לדחוף את עצמה כלפי מעלה באמצעות הברכיים.  שיפור ניכר במצבה באופן יום-יומי וחודשים מספר לאחר ההשתלה, ליליאן כבר כמעט זוחלת.

קאלה, הנחושה להפיץ את סיפורה ואת היתרונות של השימוש בדם טבורי, הופתעה לגלות כמה מבין מכריה מעדיפים שלא לחשוב מראש מה יקרה אם... "אנשים חושבים שלהם זה לא יקרה, אבל אני ההוכחה לכך שלעולם אינך יכול לדעת" אומרת קאלה.

עדכון של קאלה על מצבה של ליליאן, מתאריך 18/02/2010:

ליליאן תהיה בת 3 במרץ הקרוב. היא עדיין אינה יכולה ללכת, אך יש לה שליטה כמעט מלאה על רגלה וידה הימניות. היא יכולה למשוך את עצמה כלפי מעלה ע"י שימוש בחפצים, ולשלב את רגליה בעצמה.

 

http://www.blog.viacord.com/lillians-story-cerebral-palsy-treated-with-cord-blood/

 

השאר פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


קריוסייב ישראל
כתובת משרדנו
אזור התעשייה פולג, נתניה 4250420
ת.ד. 8264
מוקד טלפוני
09-9519595 , זמין 24 שעות ביממה
דוא"ל
info@cci.co.il
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות