שימור דם טבורי

יש לכם הזדמנות חד פעמית להעניק למשפחתכם בטחון ביולוגי גנטי - התקשרו עכשיו.

מחקר חדש נותן תקווה לחולים הסובלים מסיסטיק פיברוזיס


ילדה קטנה מהעיר קרייסטצ'רץ' שבאוסטרליה, אנהרה אינס, סובלת מלחימה יומיומית בניסיון להילחם ברירית הדביקה והעבה שבריאותיה. תאי גזע ממקור דם טבורי של אחיה, ייתן לה פתרון למחלת הריאות הקשה, ממנה היא סובלת

אנהרה סובלת מסיסטיק פיברוזיס (CF), מחלת ריאות גנטית שלא ניתנת לריפוי. למרות זאת, בפקולטה לרפואה שבאוניברסיטת מלבורן מנסים להוכיח שדם טבורי, העשיר בתאי גזע, יכולים לתת טיפול הולם למחלה זו ע"י חידוש (רגנרציה) לתאי הריאה.
פרופ' בוב וויליאמסון מהמחלקה לגנטיקה רפואית מאוניברסיטת מלבורן אומר כי הפרוייקט בסופו של דבר ייתן מענה לחולים בסיסטיק פיברוזיס באמצעות תאי גזע ממקור דם טבורי של אחי החולים. 'דם טבורי ממקור של אחים של החולים נותן סיכוי של אחד לארבע בלהיות עם התאמה מושלמת שלא ניתנת לדחייה ע"י המערכת החיסונית של גוף הילד שמתמודד עם מחלת הסיסטיק פיברוזיס', אומר פרופ' וויליאמסון.
התהליך של למצוא את התאמת דם טבורי לפתרון מענה במחלה זו היה ארוך, מאחר והיה זה חיוני להוכיח כי תאים אלו הינם בטוחים לשימוש בריאה, אך המחקר נתן תוצאות 'חיוביות', לדבריו. למרות זאת, פריצת דרך שהתפתחה במחקר הנוכחי יכולה לגרום לקירוב אופציית הטיפול באמצעות תאי גזע ממקור דם טבורי.


http://www.stuff.co.nz/national/health/5229643/Study-gives-hope-to-patients-with-cystic-fibrosis

 

 

השאר פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


קריוסייב ישראל
כתובת משרדנו
אזור התעשייה פולג, נתניה 4250420
ת.ד. 8264
מוקד טלפוני
09-9519595 , זמין 24 שעות ביממה
דוא"ל
info@cci.co.il
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות