שימור דם טבורי

יש לכם הזדמנות חד פעמית להעניק למשפחתכם בטחון ביולוגי גנטי - התקשרו עכשיו.

מחקר חדש באוניברסיטת טקסס בודק שימוש בדם טבורי לטיפול בילדים הסובלים מפגיעות מח טראומטיות

חוקרים באוניברסיטה ביוסטון ,טקסס, החלו בשלב א של מחקר המאושר ע"י ה-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי), שמטרתו לחקור שימוש בתאי גזע ממקור דם טבורי אוטולוגי (עצמי) לטיפול בילדים הסובלים מפגיעות מח טראומטיות. המחקר מבוצע בשיתוף עם בית החולים לילדים Memorial Hemann.

המחקר החדשני, הנשען על הניסיון ההולך וגדל של האוניברסיטה במחקרים של טיפולים אפשריים במחלות נוירולוגיות באמצעות תאי גזע עצמיים, מובל ע"י ד"ר צ'ארלס קוקס, מייסד היחידה לניתוחי ילדים מהמרכז הרפואי של אוניברסיטת טקסס, והיו"ר של התוכנית לטיפול בטראומה בילדים, בבית החולים 'Memorial Herman'. המחקר יכלול כ-10 ילדים בגילאים 18 חודשים עד 17 שנים, שנאסף עבורם דם טבורי בלידתם, וסובלים מרמות מתונות עד גבוהות של טראומה מוחית. המטופלים המשתתפים עברו את הפגיעה המוחית כ-6-18 חודשים לפני תחילתו של הניסוי.

למרות שההשפעות הנוירולוגיות של רוב סוגי הפגיעה המוחית קטנות יותר בילדים, טראומה היא עדיין גורם המוות העיקרי בילדים, ורוב מקרי המוות נגרמים עקב פגיעה מוחית.

לדבריו של ד"ר קוקס, השימוש בדם טבורי מהווה נקודת פתיחה חשובה בשלב הבא של חקר השימוש בתאי גזע כטיפול לפגיעה מוחית. המחקר מתאפשר הודות למימון מטעם מדינת טקסס ותורמים פרטיים.

במסגרת הניסוי, פציינטים העונים לדרישות המחקר יוטסו לבית החולים ממוריאל, שם תאי הגזע שנשמרו בלידתם יעברו עיבוד ותבוצע ההשתלה. החוקרים יעקבו אחר תצאות הניסוי עד לשנתיים לאחר הטיפול.

מחקר שחלקו הראשון הושלם לאחרונה בבית החולים ממוריאל, מצביע על כך שטיפול בתאי גזע שמקורם במח עצם בילדים שסובלים מפגיעה מוחית חמורה במיוחד, הוא טיפול בעל תוצאות חיוביות ובטיחותי לביצוע כפי הנראה.

מחקר זה נמצא בחזית המחקרים להבנת היכולת להשתמש בתאי גזע מדם טבורי עצמי לטיפול בבעיות נוירולוגיות כתוצאה מטראומה מוחית.

 

 

http://multivu.prnewswire.com/mnr/cordblood/48021/

השאר פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


קריוסייב ישראל
כתובת משרדנו
אזור התעשייה פולג, נתניה 4250420
ת.ד. 8264
מוקד טלפוני
09-9519595 , זמין 24 שעות ביממה
דוא"ל
info@cci.co.il
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות