שימור דם טבורי

יש לכם הזדמנות חד פעמית להעניק למשפחתכם בטחון ביולוגי גנטי - התקשרו עכשיו.

מקרי הצלת חיים ע"י שימוש בדם טבורי

התקדמות הטכנולוגיה ושיטות הרפואה, מאפשרות כיום ליותר ויותר ילדים הסובלים ממחלות סופניות להחלים באמצעות טיפולי השתלת דם טבורי. הדם הטבורי נאסף מתוך חבל הטבור לאחר הלידה ועובר תהליך הקפאה. דם זה מכיל תאי גזע יחודיים היכולים לטפל ואף להביא להחלמה מלאה במספר גדול של מחלות. הורים רבים בוחרים כיום לשמר דם טבורי באופן פרטי, או לתרום את הדם הטבורי שנאסף למאגרים ציבוריים, על מנת שיוכל להציל חיים של ילדים נוספים.

נביא כאן את סיפורם של האחים אשלי וקלווין, ממרילנד. שניהם נולדו עם מחלת כשל חיסוני בשם SCIDS שהיא לרוב סופנית, היות והגוף אינו מסוגל להתמודד גם עם חיידקים הנמצאים סביבנו באופן טבעי ואינם אמורים להזיק לנו. תוחלת החיים הממוצעת לילדים הנולדים עם המחלה היא כששה חודשים. למזלם של קלוין ואשלי, הם קיבלו תרומת דם טבורי שנלקחה ממאגר דם ציבורי.

סיפור הצלחה נוסף באמצעות טיפול בתאי גזע מדם טבורי הוא של האחים בלייק וגארט מלוס אנג'לס. האחים, שנולדו בהפרש של 3 שנים זה מזה, פיתחו תסמונת נדירה: מערכת החיסון שלהם לא היתה מסוגלת להאבק בחיידקים הנפוצים מאוד בסביבתנו. לרוב, ילדים שאובחנו כחולים בתסמונת זו בגיל צעיר, מפתחים מחלה נוספת ששמה מונוקלאוזיס. אנשים בריאים מתגברים על מחלה זו בקלות, אך אצל חולים בתסמונת כשל חיסוני מחלה זו עלולה להיות קטלנית. בזכות תרומות דם טבורי ממאגר ציבורי שקיבלו האחים, הם החלימו ומנהלים כיום חיים בריאים ונורמליים.

בהעדר יכולת להשתיל דם טבורי- האופציה היחדה שעמדה בפני האחים הוא טיפול מורכב וכואב של השתלת מח עצם, כאשר מחקרים מראים ששיעורי ההצלחה של טיפול זה נמוכים יותר.

בנוסף לילדים שמשתמשים בתרומת דם טבורי מתורם זר על מנת לטפל במחלות קשות, יש גדילה במספר הילדים שעוברים טיפולים באמצעות הדם הטבורי שלהם עצמם, שנאסף מהם בלידתם. חלק מהמחלות המטופלות הן מחלות שהתפתחו בשלבים עובריים, וחלקן מתפתחות לאחר הלידה. בשני המקרים,  השתלת דם טבורי עצמי היא פתרון מצויין לטיפול במחלות. מחקר חדש באוניברסיטת דיוק בחן ילדים הסובלים ממחלת קראב- מחלה גנטית נדירה המשפיעה על המוח ועל תפקודים קוגטיביים ומוטוריים. החוקרים עקבו אחר קבוצה של כ-25 ילדים שקיבלו טיפולים שונים למחלה. בכל הילדים שטופלו מייד לאחר לידתם בדם טבורי, נצפה שיפור במצב ובאחוזי השרידות. לעומת זאת רק 43% מכלל הילדים שטופלו באמצעות דם טבורי לאחר התפתחות סימני המחלה, הראו שיפור במצבם.

ילדים אלו מהווים עדות ליתרונות השימוש בדם טבורי. דבר זה מדגיש את החשיבות שבשימור דם טבורי, אם באופן ציבורי ואם באופן פרטי. יותר ויותר בתי חולים מנסים כיום לפעול לשימור דם הטבורי שנאסף מתינוקות לאחר לידתם, במקום לזרוק אותו כפי שנעשה ברוב הלידות עד היום.

 

http://www.compleatmother.com/cord-blood/stories.shtml

השאר פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


קריוסייב ישראל
כתובת משרדנו
אזור התעשייה פולג, נתניה 4250420
ת.ד. 8264
מוקד טלפוני
09-9519595 , זמין 24 שעות ביממה
דוא"ל
info@cci.co.il
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות