שימור דם טבורי

יש לכם הזדמנות חד פעמית להעניק למשפחתכם בטחון ביולוגי גנטי - התקשרו עכשיו.

תאי גזע הומאניים ממקור דם טבורי מאיצים ריפוי פצעים סוכרתיים

מחקר שנערך בקוריאה הראה כי תאי גזע ממקור דם טבורי מסוגלים לרפא כאלו הסובלים מפצעי סכרת באופן שבו פצעיהם נעלמים תוך זמן קצר יחסית, זאת לעומת קבוצה חולה אחרת שלא עברה שום השתלה .

 מדענים קוראניים מצאו כי השתלת תאי גזע ממקור דם טבורי הומאני מסוגלים להאיץ משמעותית את יכולתם של פצעים להיסגר במקרים של עכברים הסובלים מסכרת. סכרת מוזכרת לפעמים עם חוסר הצלחה של פצעים להירפאות, לפי דעת מחבר המאמר, ווהי סו, מאוניברסיטת צ'א, מהמוסד לתאי גזע.

לדבריו של סו, 'תאים אלו מעורבים בחידוש 'הריאות' של רקמה פגועה ושל תיקון רקמה. פצעים מובאים בהקשר של סכרת אשר מסרבת להירפא הם גם בין היתר מובאים בהקשר של זרימת דם היקפית ולעתים קרובות מסרבת לשיטות ריפוי החדשות.

'פצעים רגילים, ללא רקע של כשל פתולוגי נרפאים מיידית, אך הכשל בריפוי של פצעים הנובעים מסכרת יכול להיות ביחס ישר למספר פקטורים, בין היתר ייצור מופחת של פקטורי גדילה וירידה ביצירה מחודשת של כלי דם בגוף', כך הוא טוען. במחקר המפורסם, החוקרים השתילו תאי גזע ממקור דם טבורי לקבוצת מחקר של עכברים המאופיינים בפצעי סכרת, ובהם נצפתה יכולת ריפוי והעלמה של הפצעים בצורה בולטת באופן מאוד משמעותי, בעיקר לעומת קבוצת הבקרה, שלא עברה השתלה שכזו.

 

http://www.sify.com/news/human-umbilical-cord-blood-cells-accelerate-diabetic-wound-healing-news-scitech-lcxqOcejeih.html

 

השאר פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


קריוסייב ישראל
כתובת משרדנו
אזור התעשייה פולג, נתניה 4250420
ת.ד. 8264
מוקד טלפוני
09-9519595 , זמין 24 שעות ביממה
דוא"ל
info@cci.co.il
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות