שאלות נפוצות


שאלות השוואתיות שכיחות בנושא דם טבורי

למה חשוב לפצל את הדגימה למס' חלקים נפרדים?
שמירה בחלקים נפרדים של דגימת תאי הגזע תאפשר שימוש רב פעמי במידת האפשר בדגימה. במידה ואין צורך בהפשרת כל הדגימה ניתן יהיה להפשיר רק את חלקה.
כמה זמן ניתן לשמר דם טבורי ומה קורה לאחר 20 שנה?
לפי המחקרים כנראה שאין הגבלת זמן בשמירת הדגימה ונכון להיום תאים שהופשרו אחרי 20 שנות הקפאה הוכחו כחיוניים כמו תאים שאך נאספו. (תאי מח עצם הוכיחו חיוניות גם אחרי עשרות שנים) חשוב לציין כי תאי גזע שהופקו ממח עצם אוחסנו עשרות שנים ואיכות התאים לא נפגעה. סביר להניח שזה יהיה המקרה גם בנושא שימור תאי גזע מדם טבורי.
מדוע חשוב להקפיא את הדם הטבורי באופן הדרגתי?
הקפאה הדרגתית ממוחשבת ומבוקרת של הדגימה למינוס ºC196 - היא החלק החשוב ביותר לאחר הפרדת התאים. התהליך הוא שקובע את איכותם וחיוניותם של התאים בהפשרה בעתיד. השיטה המקובלת לתהליך ההקפאה היא באמצעות מכשיר ממוחשב המבצע הורדה הדרגתית של טמפרטורת הדגימה עד הגעה לטמפרטורת ההקפאה הסופית. במעבדות קריוסייב משתמשים בשיטה מתקדמת זו. ישנן חברות בישראל אשר עדיין עושות שימוש במקפיא מכאני שבו "מפילים" את טמפ' הדגימה מטמפ' חדר למינוס 80 מעלות בבת אחת. בשיטה זו קיים חשש כי בעת הפשרת התאים עלולה להיות פגיעה באיכותם, בחיוניותם ובסיכויי הקליטה שלהם ולכן גם בסיכויי ההצלחה של ההשתלה.
מדוע חשוב שפוליסת ביטוח השתלות תאי גזע תהיה משפחתית?
למעלה מ 90% מהשתלות דם טבורי נעשו בין בני משפחה מדרגה ראשונה. ביטוח השתלות משפחתי המכסה את כל המשפחה מדרגת קרבה ראשונה הכולל כיסוי הוצאות ההשתלה והאיתור במקרה הצורך של דגימה חילופית וגם השתלה עצמית מעניק לכם הגנה פיננסית רחבה. ביטוח השתלות תאי גזע של הראל ללקוחות SCSI / קריוסייב מכסה את התינוק ובני המשפחה מדרגה ראשונה, כולל אחים/ות שיוולדו בעתיד. שרות הכולל ביטוח השתלות לתינוק בלבד ולא ליתר בני המשפחה מדרגה ראשונה לא ייתן מענה אמיתי בעת.
מה היתרון בפיצול הדגימה לשני מקפיאים?
בפיצול הדגימה לשתי מקפיאים אתם מבטיחים לעצמכם שבמקרה של אסון בלתי צפוי במקפיא אחד ישמר חלק מהדגימה במקפיא האחר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

נגישות העסק

העסק מונגש לבעלי מוגבלויות, כולל מעליות ומעברים עם עבירות לכיסא גלגלים, וחניה לנכים.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.