שימור חבל הטבור


שימור חבל הטבור

קריוסייב ישראל, באמצעות מעבדת קריוסייב הנה הראשונה בעולם להציע שימור של רקמה מחבל הטבור עצמו, זאת באמצעות טכנולוגיה ייחודית המאפשרת שימור רקמה זו. רקמת חבל הטבור מכילה תאים מזנכימאליים, בעלי יכולת רגנרטיבית, הצפויים בעתיד להיות שימושיים במגוון רחב של טיפולים.

חבל הטבור מכיל יותר מדם טבורי

דם טבורי הינו בעיקר מקור לתאי גזע המאטופואטיים בו בשעה שהדם מכיל כמות קטנה בלבד של תאים מזאנכימאליים. הגישה החדשנית לרפואה רגרנטיבית משתמשת במקורות הטבעיים של הגוף קרי תאי גזע מזאנכימאליים המשמשים להחלפה או לתיקון של רקמות.   מקור אחד - פוטנציאל עצום.   תאי גזע מזאנכימאליים נמצאים ברקמות רבות של הגוף האנושי והינם מגוונים. אלו שמקורם בדם הטבורי מעניינים במיוחד, בגלל שקל ל"גדל" אותם בהשוואה לתאים מזאנכימאליים ממקורות אחרים. הם אפילו בעלי גמישות רבה יותר שמדובר בגידול של פיתוח תאים ייחודיים. במעבדה תאים מזאנכימאליים שמקורם בחבל הטבור יכולים להתמיין למספר רקמות כגון: סחוס, עצם, שומן, שריר, עצב או כבד. גמישות זו מכשירה אותם לשימוש ברפואה רגרנטיבית והנדסת רקמות שבה תאים יכולים להתפתח לרקמות חדשות מחוץ לגוף. מדענים מאמינים שבעתיד לתאים אלו תהיה חשיבות רבה באפליקציות קליניות. כיום נערכים מסביב לעולם אלפי ניסויים קליניים עם תאים אלה.

ממש כמו הדם הטבורי, חבל הטבור עצמו זמין בקלות ללא כאב או סיכון לאיסוף ולשמור בזמן הלידה. אחוז ההצלחה של איסוף תאים מזאנכימאליים מחבל הטבור עומד על קרוב ל-100%. בהינתן הפוטנציאל העצום של תאי גזע מזנכימאליים מחבל הטבור קריו סייב הינה החברה היחידה בעולם נכון להיום שמציעה שרות המשלב את שמירתם של שני תאי גזע המאטופואטים מדם טבורי ותאי גזע מזאנכימאליים מחבל הטבור עצמו (Cryo-Gold). המדע בכיוון אבל עדיין ישנה כברת דרך המדע עשה כברת דרך בבחינת ההשפעה של תאי גזע מזאנכימאליים על רקמות שריר לב בחולים שסבלו מהתקף לב. בהתקף לב נהרסת רקמת שריר הלב ויכולת השאיבה / דחיסה של הלב יורדת. כאשר הוזרקו תאי גזע מזאנכימאליים ממח עצם לחולה בעל פגיעה ברקמת הלב יכולת התפקוד של הלב השתפרה פלאים. למרות זאת החוקרים מאמינים שהזרקת תאים מזאנכימאליים שמקורם בחבל הטבור תראה תוצאות טובות יותר.   החוקרים תקווה לתוצאות דומות למחלות עצביות. במחלות אלה התקווה הינה שהתאים המזאנכימאליים יחליפו ויתפקדו במקום תאי עצב פגועים במוח. מחקר זה עדיין בשלביו הראשונים.

מגוון האפליקציות הרפואיות שמייחסים לתאי גזע מזאנכימאליים הינו רחב ונע מתיקון של עצם וסחוס לסרטן ותרפיית גנים, מחלות כבד, מח ותיקון כליות. חשוב לציין שלמרות שכמה אפליקציות נראות קרובות לאחרות ניצבת דרך ארוכה.


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

נגישות העסק

העסק מונגש לבעלי מוגבלויות, כולל מעליות ומעברים עם עבירות לכיסא גלגלים, וחניה לנכים.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.