שימוש בתאים מרקמת חבל טבור לטיפול בסכרת

שילוב של תאי גזע מזאנכימאליים מרקמת חבל הטבור במשולב עם תאי גזע עצמאיים ממח העצם מוכיח יעילות בטיפול בסכרת נעורים מסוג 1.

ניסוי קליני שנערך בקבוצה של 42 חולים אשר חולקו לשתי קבוצותקבוצה אחת של 21 שהוגדרה כקבוצת הניסוי קיבלה עירוי לעורק הלבלב ששילב בתוכו את התאים המזאנכימאליים שהופקו מרקמת חבל הטבור ואת התאים העצמיים ממח העצםהקבוצה השנייה של 21 מטופלים קיבלה את הטיפול הרגיל לסכרת – קבוצת בקרהמעקב למדדי סכרת נעשה במשך שנה באינטרוולים של שלושה חודשיםבתום השנה נצפה שיפור משמעותי במדדי סבילות הסכרת של קבוצת הניסוי לעומת הרעה בקבוצת הביקורתיתרונות נוספים שנמצאו היו בטיחות הטיפול "נסבלותההליך שיפור מטאבולי ואיכות חיים.

הטיפול הינו צעד ראשון ומצריך עוד מחקרים רבים ייתכן כי בעתיד ניתן יהיה להשתמש בתאים עצמיים של דם טבורי במקום תאי מח עצם ששימשו בניסוי זה.

למאמר המלא:

http://care.diabetesjournals.org/content/early/2015/11/29/dc15-0171

12/2015

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

נגישות העסק

העסק מונגש לבעלי מוגבלויות, כולל מעליות ומעברים עם עבירות לכיסא גלגלים, וחניה לנכים.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.